PAYPO - Kup teraz i zapłać do 30 dni

Darmowa dostawa z GLS po przelewie od 599 zł! Zawsze Darmowa wymiana! *

Ubrania
PL EN
PLN EUR

Jak wybrać właściwy rozmiar?

Jak wybrać właściwy rozmiar?

Aby zamówiona przez Ciebie odzież dobrze układała się na sylwetce, musisz się upewnić, że będzie doskonale pasować. Najłatwiej to sprawdzić, porównując wymiary danego modelu (znajdziesz je w karcie produktu) z własnymi wymiarami lub z idealnie leżącym ubraniem, które już znajduje się w Twojej szafie. Pamiętaj, że w e-butiku Wyspa Mody mierzymy ubrania na płasko, dlatego zamiast obwodu podajemy szerokość. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się dokonać pomiarów swojej sylwetki, powinnaś pomnożyć wymiar podany na naszej stronie razy dwa.


Jak się zmierzyć przed kupnem
bluzki, marynarki czy okrycia wierzchniego?

W przypadku bluzek, marynarek i okryć wierzchnich, podajemy długość całkowitą, szerokość w biuście oraz – opcjonalnie – długość rękawa od ramienia i długość rękawa od pachy. W przypadku tych elementów garderoby najważniejsza jest szerokość w biuście (liczona x2, jeżeli mierzysz obwód), ponieważ centymetry w tym miejscu decydują, czy dany model będzie wygodny. Nie chcesz przecież, by materiał Cię uciskał. Wskazówka: najlepiej zmierzyć się w najszerszym miejscu w biuście, czyli na wdechu. Warto pilnować, by miarka nie „uciekała”, czyli żeby pozostała w pozycji poziomej. Istotna jest także długość całkowita, ponieważ dzięki niej możesz sprawdzić, czy ubranie zakryje Twoje pośladki i biodra. Zmierzysz ją od ramienia do dolnej krawędzi. Z kolei długość rękawa mierzymy od szczytu ramienia do nadgarstka lub od pachy do nadgarstka (jeżeli mowa o długim rękawie).

Wymiary

Spodnie i spódnice

Jeżeli chodzi o spodnie, w tabeli rozmiarów znajdziesz informacje na temat długości całkowitej, szerokości w pasie oraz – czasami – szerokości w biodrach. Długość całkowitą mierzymy od pasa do nogawki. Jeżeli chcesz sprawdzić swój obwód w pasie, zmierz się w linii pępka. Podaną przez nas szerokość pomnóż przez dwa i porównaj z własnym wynikiem. Z kolei obwód w biodrach mierzy się w najszerszym punkcie. Ten wynik także zestaw z szerokością x2. Dzięki temu przekonasz się, czy dane spodnie będą na Ciebie pasować. Takie same dane podajemy w przypadku spódnic.

Sukienki

Opisy sukienek od Wyspy Mody zawierają dane dotyczące długości całkowitej, szerokości od pachy do pachy i szerokości w talii. Długość całkowitą standardowo mierzy się od ramienia aż do samego dołu. Aby porównać szerokość w talii ze swoim obwodem, zmierz się w najwęższej części talii, a następnie podaną szerokość pomóż razy dwa i porównaj z obwodem.


Zakupy? Tylko w Wyspie Mody!

Mamy nadzieję, że wskazówki okażą się pomocne. Chcemy, by wszystkie nasze klientki mogły mieć w swojej szafie ubrania, które będą znakomicie prezentować się na ich sylwetkach. Serdecznie zapraszamy na zakupy!